CU7000 تلویزیونی است که در سال 2023 با مشخصاتی نسبتاً مناسب و قیمتی فوق العاده حسابی سروصدا کرده است. این تلویزیون بدون شک یکی از پرطرفدارترین محصولات سامسونگ است که با کسب عنوان ارزان‌ترین تلویزیون سامسونگ 2023 نیز بر محبوبیت آن تا حد زیادی افزوده شده است. به طور کل از لحاظ رده بندی با قرارگیری در سری کریستال می‌توان انتظار وضوح تصویر متناسبی را از آن داشت و بیشتر از آن به عنوان تلویزیونی مناسب برای نمایش محتواهای بصری از جمله فیلم و برنامه‌های تلویزیون استفاده کرد.

اگر قصد خرید این تلویزیون را دارید احتمالاً با برخی از مشخصات اصلی آن در بخش‌های مختلف آشنایی داشته باشید؛ اما آنچه که ما در این مطلب در اختیارتان قرار می‌دهیم فراتر از تعریف و تمجید از مشخصات تلویزیون است. در ادامه به صورت تخصصی نسبت به بررسی تلویزیون CU7000 سامسونگ می‌پردازیم.

فهرست مطالب

تلویزیون CU7000 و رده‌بندی

تلویزیون CU7000 یکی از محصولات پایه سامسونگ در سال 2023 است که جانشین تلویزیون AU7000 از سال 2021 می‌شود. به طور کل در سال 2022 تلویزیون سری 7 از مدل‌های کریستال عرضه نشد و همین موضوع باعث شد تلویزیون BU8000 پایین‌ترین مدل با قیمت مناسب از این سری تعیین شود. حال در سال 2023 تلویزیون‌های CU در سری 7 نیز تولید شده‌اند و این تلویزیون زیبا به عنوان مدل مقرون به صرفه سامسونگ شناخته می‌شود. پردازشگر تصویر تلویزیون Crystal Processor 4K است و تحلیل محتواهای ویدیویی برای نمایش جزئیات کامل در تلویزیون به خوبی صورت می‌گیرد.

به طور کل جزئیات دقیق تصویر با نسبت کنتراست بالایی که توسط پنل VA برای تلویزیون در نظر گرفته شده نمایان می‌شود. رنگ‌ها نیز به لطف فناوری PurColor در وضوحی بهتر از حالت معمول نمایش داده خواهند شد. در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافته‌ایم که از اکثر مشخصات گیمینگ همچون VRR و HDMI 2.1 پشتیبانی نمی‌شود؛ این موضوع برای تلویزیونی با این قیمت بسیار طبیعی بوده و در کل نمی‌توان از تلویزیون به عنوان یک مدل حرفه‌ای برای بازی‌های ویدیویی استفاده کرد.

همچون دیگر تلویزیون‌های 2023 سامسونگ نسخه جدیدی از سیستم عامل تایزن بر روی تلویزیون اجرا شده و در تلویزیون سری 7 نیز می‌توان به بسیاری از امکانات پیشرفته با این سیستم عامل دسترسی داشت. ریموت کنترل عرضه شده همراه تلویزیون سامسونگ سری 7 از نوع معمولی است و هیچ گونه باتری خورشیدی در آن به کار نرفته است.

بررسی تخصصی تلویزیون CU7000

عملکرد کلی تلویزیون CU7000 (امتیاز کل 7.5 )

تلویزیون CU7000 یک تلویزیون بسیار مناسب است و امتیازی را کسب کرده که بیشتر تلویزیون‌های پایین‌رده قادر به کسب آن نیستند. همین موضوع دلیلی شده بر محبوبیت بسیار زیاد این تلویزیون در فروشگاه‌های معتبر فروش تلویزیون.

جالب است بدانید با اینکه این تلویزیون امتیاز چندان جالبی را در بخش گیمینگ کسب نکرده اما می‌تواند بازی‌های معمولی را در سرعت مناسبی نمایش دهد. زمان پاسخگویی تلویزیون بسیار مناسب بوده و تأخیر در ورودی آن فوق العاده ناچیز است. مخصوصاً در فضاهای روشن می‌توان از زمان پاسخگویی بی‌نقص تلویزیون برای نمایش انواع محتواهای سریع همچون بازی‌های ورزشی نیز بهره گرفت. کنتراست تلویزیون در حد بسیار مناسبی برآورد شده و امکان حذف لرزش از منابع 24p جزو بهترین ویژگی‌های نمایشی تلویزیون درنظر گرفته شده است.

البته میزان روشنایی تلویزیون در محتواهای SDR و HDR تا حدی پایین است و کنترل انعکاس به سختی صورت می‌گیرد؛ به همین دلیل بیشتر عملکرد کلی آن برای محیط‌های کم‌نور بهتر خواهد بود. با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که این تلویزیون زاویه دید بسیار ضعیفی دارد؛ از این رو برای تماشای دسته جمعی تلویزیون آن هم در فضاهایی با چیدمان مبل گسترده چندان پیشنهاد نمی‌شود.

نقاط قوت تلویزیون

 • امکان ارتقاء مقیاس وضوح با عملکردی مناسب
 • محتواهای سریع بخصوص در فضاهای روشن بسیار عالی نمایش داده می‌شوند
 • تأخیر در ورودی بسیار ناچیز
 • کنتراست مناسب برای نمایش جزئیات دقیق‌تر از رنگ مشکی

نقاط ضعف

 • عدم پشتیبانی از local dimming
 • عدم امکان ایجاد روشنایی متناسب
 • Smoothing یا هموارسازی ضعیف در محتواهایی که وضوح پایینی دارند

نمایش فیلم با تلویزیون (امتیاز 8.5 )

بالاترین سطح امتیازی که تلویزیون سامسونگ CU7000 کسب کرده در بخش نمایش فیلم و سریال است. از این رو می‌توان گفت این تلویزیون کارایی بسیار مناسبی را برای نمایش انواع فیلم و محتواهای ویدیویی خواهد داشت. برای اشخاصی که می‌خواهند تلویزیونی با وضوح بالا و قیمت پایین را برای تماشای فیلم و سریال در اختیار داشته باشند خرید تلویزیون سامسونگ سری 7 انتخابی عالی است. عملکرد تلویزیون مخصوصاً در محیط‌های تاریک برای به تصویر کشیدن جزئیات تصویر فوق العاده می‌باشد. پنل به کار رفته در تلویزیون از نوع VA است و همین باعث شده نسبت کنتراست ذاتی تلویزیون در حد بالایی باشد.

با این حال عدم برخورداری از local dimming باعث شده به خوبی هاله‌های نور در جزئیات روشنی که در تصاویر تاریک وجود دارند تثبیت نشوند. تلویزیون محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد و لرزش را از منابع 24p حذف می‌کند، که برای تماشای فیلم در DVD عالی است. در راستای نمایش جزئیات دقیق رنگ‌ها نیازمند کالیبراسیون تنظیمات هستیم و به طور کل در حالت استاندارد ممکن است جزئیات بصری با دمای رنگ متناسب نمایان نشوند. عدم امکان عبور از فرمت صوتی DTS باعث شده عملکرد تلویزیون در بخش صوتی به صورت معمول مناسب نباشد اما هنگام اتصال به بلندگوهای خارجی می‌توان از وضوح صوتی بهتری برخوردار شد.

نمایش فیلم با CU7000

نمایش برنامه‌های تلویزیونی (امتیاز 6.9)

تلویزیون سامسونگ CU7000 برای نمایش محتواهایی همچون برنامه‌های تلویزیون عملکردی نسبتاً متناسب دارد. این تلویزیون در وهله اول وضوح مناسبی داشته و با امکان ارتقاء وضوح می‌تواند محتواهایی با وضوح پایین را در کیفیتی بهتر نمایش دهد. برخورداری از نسبت کنتراست بالا نیز باعث شده در نمایش برنامه های تلویزیونی مخصوصاً در فضاهای تاریک عملکرد خوبی ایجاد شود. با این حال زاویه دید تلویزیون در حد ضعیفی است که باعث کاهش روشنایی و وضوح رنگی در زاویه‌های اطراف می‌شود.

به همین دلیل کاربران در صورت تماشای دسته جمعی برنامه‌های تلویزیونی نمی‌توانند از وضوح رنگی متناسب در تمامی زوایا برخوردار شوند. علاوه بر این میزان روشنایی تلویزیون در نمایش محتواهای SDR کم است و همین باعث کاهش کارایی تلویزیون در نمایش دقیق‌ترین میزان نوردهی هنگام تماشای برنامه‌های تلویزیونی می‌شود.

برنامه‌های ورزشی (امتیاز 7.0)

با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 می‌توان گفت عملکرد این مدل برای نمایش برنامه‌های ورزشی در حد متعادل است. زمان پاسخ‌دهی بسیار سریعی در تغییرات صفحه نمایش روشن ایجاد شده که در نمایش برنامه‌های ورزشی کارایی خوبی را ایجاد می‌سازد. به این ترتیب می‌توان گفت صحنه‌های سریع بازی‌های ورزشی در وضوح بهتری نمایش داده می‌شوند.

تلویزیون سری 7 سامسونگ همچنین در ارتقاء محتوای 720p که وضوح نمایش اکثر برنامه‌های ورزشی است عالی عمل می‌کند. متأسفانه، تلویزیون خیلی روشن نمی‌شود و کنترل بازتاب آن چندان ایده‌آل نیست؛ بنابراین تلویزیون در اتاق‌هایی با نور زیاد عملکرد متوسطی دارد. همچنین این تلویزیون به زاویه دید محدودی مجهز شده که امکان لذت بردن از تماشای دسته جمعی را برای افرادی که از گوشه‌ها به نمایشگر نگاه می‌کنند دشوار می‌سازد.

بازی‌های ویدیویی (امتیاز 7.8)

با اینکه تلویزیون CU7000 سامسونگ به مشخصاتی همچون VRR و HDMI 2.1 برای بازی‌های 120 هرتز مجهز نشده اما عملکرد آن برای نمایش بازی‌هایی نسبتاً معمولی و کلاسیک فوق العاده است. این تلویزیون دارای زمان پاسخگویی بسیار مناسبی است و تأخیر در ورودی آن به طور چشمگیری کم می‌باشد. همین باعث شده بازی‌های اکشن و سریع در سرعت مطلوب نمایش داده شوند.

زمان پاسخگویی دقیق تلویزیون نیز در ایجاد کارکرد بدون تاری در نمایش محتواهای بازی نقش مؤثری دارد. زمان پاسخگویی به ویژه در صحنه‌های روشن بسیار مناسب بوده اما به خوبی صحنه‌های تاریک را به نمایش نمی‌گذارد همین باعث شده چندان برای اجرای بازی در فضاهای تاریک توصیه نشود.

عملکرد تلویزیون سامسونگ سری 7

فیلم‌های HDR (امتیاز 7.4)

عملکرد تلویزیون CU7000 سامسونگ برای اجرای فیلم‌های HDR در حد متناسب است. این تلویزیون نسبت کنتراست بسیار بالایی داشته و همین موضوع به نمایش جزئیات تیره در حالتی بهتر کمک می‌کند. با این حال عدم پشتیبانی از local dimming باعث شده جزئیات HDR در فضاهای روشن به خوبی نمایش داده نشود. حداکثر روشنایی تلویزیون سری 7 سامسونگ در نمایش محتواهای HDR پایین بوده و این موضوع باعث شده عملکرد تلویزیون بیشتر برای نمایش فیلم‌های HDR در فضاهای کم‌نور مناسب باشد. طیف رنگی قابل نمایش با تلویزیون خوب است اما نمی‌توان انتظار کارکردی عمیق را در حد مدل‌های کیولد داشت.

بازی‌های HDR (امتیاز 7.8)

با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که این مدل برای اجرای بازی‌های HDR در وضوح 4K و نرخ 60 هرتز بسیار مناسب است. این تلویزیون زمان پاسخگویی فوق العاده متناسبی داشته و حتی در انتقال محتوا در فضاهای روشن نیز عملکرد بهتری را از خود به جای می‌گذارد. تأخیر در ورودی تلویزیون بسیار ناچیز است و تأخیری در هنگام انتقال محتواهای ویدیویی از کنسول‌های بازی به نمایشگر وجود ندارد. متأسفانه اوج روشنایی چندان مناسبی در نمایش محتواهای HDR برای تلویزیون وجود نداشته و بهتر است در صورت اجرای بازی‌های HDR فضای اطراف تلویزیون تاریک باشد.

میزان توانایی تلویزیون در بازتاب نور نیز مناسب نیست و این یکی دیگر از دلایلی است که باعث عدم توانایی تلویزیون در اجرای بازی‌های HDR در محیط‌های روشن می‌باشد. عدم پشتیبانی از ویژگی‌هایی همچون HDMI 2.1 و VRR باعث شده تلویزیون سری 7 برای اجرای بازی‌های حرفه‌ای با نرخ 120 هرتز مناسب نباشد. به همین دلیل اگر می‌خواهید با کنسول‌های بازی همچون مدل‌های نسل نهم از جمله PS5 و Xbox سری X بازی کنید این تلویزیون انتخاب مناسبی برایتان نخواهد بود.

استفاده به عنوان مانیتور (امتیاز 7.3)

تلویزیون سامسونگ CU7000 گزینه انتخابی بسیار مناسبی برای استفاده به عنوان مانیتور است. این تلویزیون به تأخیر در ورودی و زمان پاسخگویی بسیار مناسبی مجهز شده و می‌تواند دیتاها را با سرعت بالا از کامپیوتر به نمایشگر منتقل سازد. البته در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور حالت ‘dark mode’ را فعال نکرده باشید؛ چراکه زمان پاسخگویی تلویزیون در این حالت بسیار کم می‌شود.

این تلویزیون زمانی که روی حالت بازی و ورودی آن روی «PC» تنظیم شده است، کرومای مناسب 4:4:4 را نشان می‌دهد. البته یکی از معایب تلویزیون سری 7 کریستال برخورداری از زاویه دید ضعیف است. این زاویه دید محدود باعث می‌شود جزئیات تصویر از جمله روشنایی و رنگ‌ها در زاویه‌های اطراف وضوح واقعی خود را از دست دهند.

سبک طراحی تلویزیون

سبک طراحی تلویزیون CU7000

به عنوان یک مدل اقتصادی تلویزیون سامسونگ CU7000 بسیار شیک به نظر می‌رسد. کیفیت ساخت تلویزیون در حد مناسب بوده و از جزئیات طراحی بسیار شیکی در ظاهر آن استفاده شده است. تلویزیون کمی ضخیم‌تر از مدل بالاتر یعنی CU8000 است اما در کل ضخامت متناسبی دارد. همچنین حاشیه‌های اطراف نمایشگر و نوع پایه‌ها جزو نقاط قوت در طراحی تلویزیون هستند.

پایه‌ها

متریال به کار رفته در ساختار پایه‌ها پلاستیک بوده که کیفیت ساخت بالایی را برای استحکام بالا مهیا می‌سازد. این پایه‌ها از نوع دوشاخه هستند و در دو طرف صفحه نمایش قرار می‌گیرند. پایه‌های دوشاخه برای نصب نیازی به پیچ ندارند و نصب و جداسازی آن‌ها در حالتی بسیار ساده صورت می‌گیرد. تعادل تلویزیون در حد متناسب است و فاصله مطلوب از نمایشگر تا میز تلویزیون با استفاده از این پایه‌ها مهیا می‌شود.

پایه‌های تلویزیون CU7000

حاشیه‌ها

دور تا دور صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ CU7000 را فریم‌هایی بسیار نازک فراگرفته که تمرکز بیننده را به صورت هوشمندانه‌ای بر روی آنچه که در نمایشگر در حال پخش است جلب می‌کنند. فریم‌های 0.9 سانتی‌متری دقیقاً فریم‌های نازکی هستند که سامسونگ برای اغلب تلویزیون‌های خود از آن‌ها بهره می‌گیرد.

حاشیه‌های اطراف نمایشگر CU7000

ضخامت بدنه

نمایشگر تلویزیون‌های سامسونگ به طور کل بسته به سایز دارای کمی تفاوت است که به صورت ناچیز صورت می‌گیرد. در ضخیم‌ترین بخش نمایشگر 5.7 سانتی‌متر ضخامت به کار رفته که نمایشگری بسیار باریک و ظریف را شامل می‌شود. این بدنه باریک جذابیت ظاهری تلویزیون CU7000 را تا حد زیادی افزایش داده و بر وزن کم تلویزیون نیز تأثیر می‌گذارد.

ضخامت بدنه تلویزیون کریستال

کیفیت ساخت و پنل پشت (امتیاز 7.0)

همانند بسیاری از تلویزیون‌های هم‌رده در ساختار پنل پشت تلویزیون از متریال پلاستیک استفاده شده است. این متریال در سبک طراحی خطوط افقی در پنل پشت استفاده شده و به طور کل ظاهری شیک و زیبا در طراحی تلویزیون وجود دارد. با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که این تلویزیون از نظر مدیریت کابل چیز زیادی ارائه نمی‌دهد، اما دارای کانال‌هایی است که می‌توانید از طریق آنها کابل‌ها را مرتب‌تر به بخش گیره روی پایه‌ها منتقل سازید.

برخلاف Samsung CU8000، هر سه پورت HDMI در قسمت پشتی قرار دارند. CU8000 دارای یک پورت HDMI بود که مستقیماً از پشت رو به بیرون بود، که یک کابوس بالقوه برای نصب تلویزیون بر روی دیوار است. به طور کل کیفیت ساخت بدنه بسیار مناسب است و به دلیل استفاده از متریال پلاستیک کمی در صورت نصب VESA کمی انعطاف ایجاد می‌شود.

کیفیت ساخت بدنه تلویزیون کریستال

نسبت کنتراست تلویزیون (امتیاز 7.4)

به نسبت مابین روشن‌ترین رنگ روشن به تیره‌ترین رنگ تیره نسبت کنتراست گفته می‌شود. هرچه نسبت کنتراست یک تلویزیون بهتر باشد توانایی آن در ایجاد روشنایی در رنگ‌ها بیشتر بوده و به طور کل جزئیات رنگی بیشتری را در بخش‌های روشن و تیره نمایان می‌سازد. خوشبختانه در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 به دلیل برخورداری از نوع پنل VA به صورت ذاتی دارای نسبت کنتراست بسیار مناسبی است.

این نسبت کنتراست مناسب در تلویزیون رنگ مشکی را به صورت متناسبی در جزئیات بهتر نمایان ساخته و کیفیت رنگی خوبی ایجاد می‌شود. البته به دلیل عدم پشتیبانی از فناوری نوردهی موضعی عملکرد بخش نسبت کنتراست در حدی که انتظار می‌رفت بالا نیست و عملکردی معمولی دارد. کنتراست تلویزیون در حال بازی به صورت متناسبی افزایش می‌یابد.

بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 در بخش کنتراست

Blooming تلویزیون CU7000 (امتیاز 8.0)

Blooming نشان دهنده میزان توانایی تلویزیون در نمایش عناصر روشن و تاریک در مجاورت هم در یک صحنه است. تلویزیون باید طوری این عناصر را نمایش دهد که نور روشن در مناطق تاریک تابیده نشود. به عنوان مثال زمانی که در یک صحنه تاریک زیرنویس با نور روشن فعال است در صورتی که Blooming تلویزیون در حد متناسبی باشد از ایجاد هاله‌های نور در اطراف زیرنویس جلوگیری می‌شود. خوشبختانه تلویزیون سامسونگ CU7000 به میزان Blooming بسیار متعادلی دست یافته و سوژه‌هایی این چنینی را در کیفیتی واقعی با حفظ مرز بین عناصر مختلف نمایش می‌دهد.

Black Crush (امتیاز 8.0)

قابلیت Black Crush یکی از مشخصاتی است که نشان دهنده تمرکز یک تلویزیون در نمایش جزئیات در مناطق تاریک می‌باشد. عملکرد Black Crush تلویزیون سامسونگ CU7000 بسیار عالی است؛ این تلویزیون به خوبی قابلیت نمایان ساختن جزئیات را مخصوصاً در محتواهای SDR داشته و مانع از، از دست رفتن جزئیات تصویر می‌شود.

نور پس زمینه و نمایش مناطق روشن (امتیاز 10)

در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 مشخص شده که از نور پس زمینه Edge استفاده شده و هیچ فناوری نوردهی موضعی وجود ندارد. در این نوع نور پس زمینه چینش دیودهای نوردهی در حاشیه‌های نمایشگر بوده که در کل میزان نور متناسبی را برای صفحه نمایش تأمین می‌سازد. این تلویزیون سری 7 قابلیت تنظیم نوردهی موضعی را ندارد و از این رو نمی‌تواند سطح نور پس‌زمینه مناطق جداگانه را برای روشن‌تر کردن نقاط برجسته بدون تأثیر بر بقیه صحنه تنظیم کند. عدم برخورداری از این فناوری به معنای جلوگیری از سوسو زدن تصویر و حواس پرتی با تغییر روشنایی است.

اوج روشنایی در محتواهای SDR (امتیاز 6.0)

میزان روشنایی تلویزیون در محتواهای SDR واقعی برابر با 244 نیت است که اوج روشنایی متوسطی برای نمایش این محتواها محسوب می‌شود. به طور کل اغلب محتواهای SDR دارای جزئیات قابل توجهی هستند که نیازمند برخورداری از روشنایی متناسب در صفحه نمایش خواهند بود. روشنایی نمایشگر تلویزیون CU7000 در حدی برآورد شده که به خوبی جزئیات کامل تصویر را در فضاهای روشن نمایان نمی‌سازد. همین باعث شده بیشتر برای قرارگیری در فضاهای تاریک مناسب باشد.

اوج روشنایی در محتواهای HDR (امتیاز 4.8)

عملکرد تلویزیون سامسونگ CU7000 دارای اوج روشنایی بسیار ضعیف در نمایش محتواهای HDR است. این تلویزیون امتیاز بسیار کمی را در این بخش کسب کرده و همین موضوع باعث شده زمانی که به تماشای محتواهای HDR در فضاهای بسیار روشن می‌پردازید روشنایی چندان مطلوبی را در اختیار نداشته باشید. هایلایت‌های روشن به چشم نمی‌آیند و زمانی که جزئیات رنگی در بخش‌های کم‌وسعت از صفحه نمایش داده می شوند، کل صفحه کم نور می‌شود.

اوج روشنایی محتواهای HDR در حالت Game (امتیاز 5.4)

اوج روشنایی تلویزیون برای نمایش بازی‌های HDR کمی بهتر از نمایش حالت معمولی محتواهای ویدیویی است؛ اما در کل اوج روشنایی چندان متناسبی برای نمایشگر وجود ندارد. کم نور شدن جزئیات با افزایش میزان روشنایی همچنان اتفاق می‌افتد و روشنایی ایده‌آل برای به تصویر کشیدن جزئیات بصری کامل مهیا نشده است. از این رو در بررسی تلویزیون CU7000 توصیه بر عدم استفاده از نمایش برای نمایش محتواهای HDR در فضاهای بسیار روشن است؛ چراکه به خوبی امکان نمایش محتواهای HDR در این میزان روشنایی وجود ندارد.

گرادیان در HDR فعال تلویزیون (امتیاز 7.0)

سامسونگ در تلویزیون CU7000 هنگام نمایش محتواهای HDR به خوبی میزان گرادیان را حفظ می‌کند. در مجموع عملکرد تلویزیون در این بخش در حالتی متناسب بوده اما نمی‌توان انتظار نمایش روان کلیه رنگ‌ها را با حفظ طیف رنگی داشت.

گرادیان تلویزیون CU7000

 بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 در وسعت رنگ (امتیاز 6.8)

تلویزیون سری 7 سامسونگ از مدل‌های کریستال دارای وسعت رنگ مناسبی است. این تلویزیون به خوبی از پوشش رنگی DCI-P3 پشتیبانی کرده و وضوح رنگ بالایی دارد. پشتیبانی از این پوشش رنگی باعث شده عملکرد تلویزیون برای نمایش محتوای رنگی HDR تا حد زیادی بهبود یابد.

عملکرد تلویزیون قبل از کالیبراسیون (امتیاز 5.7)

دقت تلویزیون قبل از انجام کالیبراسیون به شدت پایین است. کالیبراسیون به مجموع تنظیماتی گفته شده که در تلویزیون برای برخورداری از وضوحی بهتر اعمال می‌شود. قبل از اعمال تنظیمات کالیبراسیون گامای آن بسیار کمتر از هدف 2.2 است، بنابراین در تمام صحنه‌ها به طور قابل توجهی بیش از حد روشن می‌شود. امکان نمایش سایه‌های خاکستری بسیار کاهش یافته و دقت رنگ بسیار پایین است. اغلب سایه‌های خاکستری که نمایش داده شده‌اند به سمت و سوی رنگ‌هایی همچون قرمز، سبز و آبی متمایل می‌شوند. اکثر سایه‌های رنگی نیز از حد متعادل خود منحرف می‌شوند.

عملکرد تلویزیون بعد از کالیبراسیون (امتیاز 8.4)

پس از انجام تنظیمات کالیبراسیون به صورت دقیق میزان دقت تلویزیون سامسونگ تا حد قابل توجهی افزایش یافته و امتیاز بالایی در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 کسب شده است. ترازبندی رنگ سفید به صورت دقیق‌تری صورت گرفته و دمای رنگ تلویزیون نیز بسیار عالی است. توانایی نمایشگر در تولید رنگ‌های مختلف در مقدار متناسبی افزایش یافته و به طور کل وضوح بسیار بهتری ایجاد می‌شود. اگر می‌خواهید تنظیمات دقیق کالیبراسیونی که موجب این حد از تغییرات مثبت شده را مشاهده کنید حتما به مطلب ” تنظیمات تلویزیون سامسونگ CU7000 ” رجوع فرمایید.

یکنواختی خاکستری ( امتیاز 6.9)

یکنواختی خاکستری در بررسی تلویزیون CU7000 بسیار مناسب برآورد شده است. رنگ‌های مختلف به طوری یکنواخت در سراسر سطح نمایشگر به تصویر کشیده می‌شوند. صحنه‌های نسبتاً تاریک حتی با وجود برخی از جزئیات همچنان بسیار خوب به نظر می‌رسند. تنها در مناطق وسیع مابین نقاط مرکزی و گوشه‌های اطراف نمایشگر تفاوت درج رنگ ایجاد شده که این نیز امری طبیعی خواهد بود.

یکنواختی خاکستری تلویزیون کریستال

یکنواختی مشکی (امتیاز 8.1)

یکنواختی مشکی در تلویزیون سری 7 سامسونگ عالی است. به طور کل این تلویزیون قادر است به خوبی و وضوح بالا رنگ مشکی را نمایان سازد و همین موضوع باعث شده تلویزیون عملکرد خوبی را برای بخش یکنواختی مشکی داشته باشد. به طور کل با دارا بودن یکنواختی مشکی مناسب مخصوصاً در صحنه‌های تاریک و زمانی که در فضاهای کم نور به تماشای فیلم می‌پردازید می‌توانید جزئیات تصویر بهتری را مشاهده کنید. این موضوع برای تلویزیون CU7000 شرایطی را فراهم ساخته که شما بتوانید بیشتر از تماشای فیلم با نمایشگر این تلویزیون سری کریستال لذت ببرید.

یکنواختی مشکی تلویزیون سامسونگ

زاویه دید (امتیاز 5.5)

زاویه دید تلویزیون سامسونگ CU7000 فوق العاده کم است. البته با توجه به اینکه این تلویزیون از پنل VA استفاده کرده کاهش زاویه دید تا حدی منطقی به نظر می‌رسد و امری طبیعی در تلویزیون‌هایی با نوع پنل VA محسوب می‌شود. زاویه دید تلویزیون بیشتر برای افرادی حائز اهمیت است که می‌خواهند تلویزیون خود را در فضاهایی با چیدمان مبل گسترده قرار دهند و بیشتر به صورت دسته جمعی و خانوادگی به تماشای فیلم می‌پردازند.

در این موارد در صورتی که زاویه دید تلویزیون محدود باشد افرادی که در گوشه‌های اطراف نشسته‌اند قادر به برخورداری از کیفیت رنگ و روشنایی متناسب نخواهند بود. به طور کل زاویه دید ضعیف تلویزیون سری 7 باعث شده این تلویزیون برای قرارگیری در فضاهایی همچون محیط‌های بزرگ با چیدمان گسترده مبل مناسب نباشد. زمانی که از مرکز نمایشگر به سمت گوشه‌ها حرکت می‌کنید کاهش میزان روشنایی از زاویه 38 درجه اتفاق می‌افتد.

انعکاس نور (امتیاز 7.1)

توانایی تلویزیون سامسونگ در مقابله با تابش نور تا حدی متناسب است. این تلویزیون به پوشش نمایشگر Semi-gloss مجهز شده که تا حدی موجب جلوگیری از بازتاب نور بر روی نمایشگر می‌شود. به طور کل در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 برای انعکاس نور میزان توانایی نمایشگر در زمانی که نوری به صفحه نمایش تابیده سنجیده می‌شود. در صورتی که تلویزیون عملکرد خوبی در این بخش نداشته باشد نمایشگر توانایی مقابله با تابش نورهای مختلف به نمایشگر را نداشته و به صورت واضح هاله‌های نور تابیده شده به نمایشگر برای بیننده مشخص خواهد بود.

این موضوع تا حد زیادی هنگام تماشای محتوا با تلویزیون آزاردهنده است. به طور کل تلویزیون سری 7 کریستال تا حد متناسب توانایی مقابله با تابش نورهای مختلف به نمایشگر را دارد و در برابر بازتاب نورهایی همچون نور لامپ عملکرد خوبی را از خود نمایش می‌دهد. با این حال برای قرارگیری در برابر تابش شدید نور خورشید و پنجره چندان مناسب نیست و توصیه نمی‌شود.

بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 و عملکرد آن در بازتاب نور

توانایی تلویزیون CU7000 در نمایش محتوا

480p (امتیاز 8.0) : کارایی تلویزیون سری 7 برای نمایش محتواهایی با وضوح بسیار پایین مخصوصاً از طریق DVD بسیار عالی است. این تلویزیون به خوبی توانایی ارتقاء کیفیت محتواهایی با این وضوح پایین را دارد.

720p (امتیاز 8.0) : در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که تلویزیون سامسونگ همچنین توانایی نمایش و ارتقاء وضوح را برای محتواهایی با وضوح 720p دارد.

1080p (امتیاز 9.0) : این تلویزیون نه تنها توانایی نمایش محتواهای 1080p را داشته بلکه به خوبی امکان ارتقاء محتواهایی با این وضوح را دارد. امتیاز بالای کسب شده نشان دهنده عملکرد بسیار مناسب تلویزیون در ارتقاء کیفیت محتواهایی این‌چنینی است. سامسونگ با اجرای بهبود کیفیت محتواهای ویدیویی می‌تواند وضوحی تا نزدیک به کیفیت 4K را برای این محتواها مهیا سازد.

4K (امتیاز 10) : محتواهای 4K بهترین حالت را در هنگام نمایش با تلویزیون CU7000 دارند. این محتواها به بهترین نحو در جزئیات تصویر کامل نمایش داده می‌شوند و کاربران می‌توانند بالاترین سطح از وضوح تصویر را هنگام تماشای آن‌ها دریافت کنند. در مجموع وضوح تصویر با جزئیات کامل و در روشنایی مطلوب باعث کسب امتیاز کامل در نمایش محتواهای ویدیویی مختلف با تلویزیون سامسونگ شده است.

8K (امتیاز 0) : تلویزیون 4K سامسونگ امکان پشتیبانی و نمایش محتواهای 8K را ندارد، همانطور که دیگر تلویزیون‌های فورکی این قابلیت را ندارد. برای افرادی که می‌خواهند از تلویزیون برای نمایش محتواهای 8K استفاده کنند خرید تلویزیون‌های 8K پیشنهاد می‌شود.

زمان پاسخگویی (امتیاز 7.5)

زمان پاسخگویی تلویزیون سامسونگ CU7000 مناسب است. این تلویزیون به طور کل قادر است در زمان کم فریم‌های پرسرعت و زیاد را به خوبی نمایش دهد. جالب است بدانید این تلویزیون به نسبت مدل بالاتر یعنی CU8000 عملکرد بهتری را در زمان پاسخگویی برای فضاهای تاریک دارد. تلویزیون سامسونگ سری 7 در انتقال نور صفحه نمایش بسیار خوب و در انتقال از صفحه سیاه کامل به صفحه نمایش کامل سفید بسیار سریع است.

در زمان پاسخگویی 80 درصد شاهد برخورداری از زمان 6.3 میلی‌ثانیه هستیم و این زمان برای تغییر رنگ 100 درصد محتوا برابر با 13 میلی‌ثانیه است. این زمان پاسخگویی برای تلویزیون پایین رده و قیمت مناسب بسیار عالی است و یکی از بهترین مزیت‌های تلویزیون محسوب می‌شود.

سوسوزدن تصویر (امتیاز 7.9)

سوسوزدن تصویر یک امر طبیعی در نمایش برخی از محتواهای ویدیویی است که بسیاری از تلویزیون‌های موجود در بازار از آن رنج می‌برند. البته این موضوع به قدری قابل توجه نیست که شما را از تماشای محتوا با تلویزیون منصرف کند و تنها در حد بسیار ناچیز و در محتواهایی محدود ایجاد می‌شود. عملکرد تلویزیون در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 در جلوگیری از ایجاد سوسوزدن تصویر تا حدی متناسب است.

در واقع موردی که باعث شده کمی عملکرد تلویزیون در این زمینه دچار اختلال شود استفاده از مدولاسیون عرض پالس (PWM) برای کاهش نور پس‌زمینه است که کمی در صحنه‌های سریع باعث ایجاد سوسوزدن می‌شود که آن هم در حد کم است و به هیچ وجه جلب توجه نمی‌کند.

نرخ نوسازی نمایشگر

نمایشگر تلویزیون CU7000 به نرخ نوسازی 60 هرتز مجهز شده که برای یک تلویزیون پایین رده کاملاً نرمال است. این تلویزیون برای انتقال محتوای 4K از نرخ 60 هرتز استفاده می‌کند که برای برخی از محتواهای ویدیویی بسیار کاربردی خواهد بود. برخورداری از این نرخ نوسازی موجب شده تلویزیون مواردی همچون HDMI 2.1 و VRR را در اختیار نداشته باشد. از این رو نمی‌توان از آن برای اجرای بازی‌های ویدیویی بسیار حرفه‌ای انتظار چندانی داشت. همچنین طبق بررسی‌های انجام شده عدم برخورداری از نرخ نوسازی 120 هرتز باعث شده تلویزیون برای اتصال به کنسول‌های بازی نسل نهم گزینه چندان مناسبی نباشد.

تأخیر در ورودی تلویزیون CU7000 (امتیاز 9.6)

تلویزیون سامسونگ سری 7 عملکردی فوق العاده در بخش تأخیر در ورودی دارد. به طور کل این تلویزیون در انتقال محتوای ورودی تأخیر در ورودی بسیار ناچیزی دارد. میزان تأخیر در ورودی زمانی اهمیت دارد که تلویزیون را به یک دستگاه خارجی همچون کامپیوتر یا کنسول بازی متصل سازید. به این ترتیب میزان تأخیر در ورودی به مدت زمانی اطلاق می‌شود که طول می‌کشد محتوا از دستگاه‌های خارجی متصل شده از طریق ورودی به نمایشگر تلویزیون منتقل شوند.

در حالت معمول تأخیر در ورودی تلویزیون بسیار متناسب است اما این میزان تأخیر حتی در حالت بازی نیز به کمترین حد خود می‌رسد. تأخیر در ورودی هنگام استفاده استاندارد از تلویزیون برابر با 35.9 میلی‌ثانیه است؛ این مدت زمان با فعال کردن حالت بازی به 11.3 میلی‌ثانیه می‌رسد که مدت زمان بسیار کمی محسوب می‌شود. این تأخیر در ورودی هنگام انتقال محتوای 1080p با نرخ نوسازی 60 هرتز است.

دیگر ویژگی‌های گیمینگ

به طور کل در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 یک مدل گیمینگ محسوب نمی‌شود و از امکان حرفه‌ای برای بازی‌های ویدیویی برخوردار نشده اما می‌تواند تا حدی برای اجرای بازی‌های ویدیویی متوسط و کلاسیک متناسب عمل کند. برای اجرای بازی‌های حرفه‌ای به سراغ تلویزیون‌هایی بالارده‌تر همچون مدل‌های سری کیولد و نئوکیولد بروید. این تلویزیون سری 7 به قابلیت ALLM مجهز شده که در صورت اتصال کنسول بازی به سرعت حالت بازی را فعال ساخته تا بتوانید از کمترین میزان تأخیر در ورودی برخوردار شوید.

درگاه‌های ارتباطی کاربردی

سامسونگ برای این تلویزیون از انواع درگاه‌های ارتباطی استفاده کرده تا کاربران بتوانند به راحتی انواع دستگاه‌های خارجی را به تلویزیون متصل سازند و به راحتی محتواهای مدنظر خود را به نمایشگر تلویزیون منتقل کنند. انواع درگاه‌های ارتباطی که هر کدام برای کاربردی متمایز در نظر گرفته شده‌اند در بخش پنل پشت تلویزیون سامسونگ به چشم می‌خورند و شما در راحتی تمام می‌توانید حتی هنگام اتصال تلویزیون بر روی دیوار از درگاه‌های مختلف آن به راحتی استفاده کنید.

 • HDMI = 3
 • USB = 1
 • Digital Optical Audio Out = 1
 • Digital Optical Audio Out = 1
 • Ethernet = 1
درگاه‌های ارتباطی کاربردی CU7000

فرمت‌های صوتی و تصویری

در ورودی‌های تلویزیون انواع فرمت‌های صوتی و تصویری پشتیبانی شده که تأثیر بسزایی در ارتقاء وضوح صدا و تصویر محتواهایی دارند که به صورت مستمر از طریق ورودی به تلویزیون منتقل می‌شوند.

فرمت‌های تصویری در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000

 • HDR10
 • HDR10+
 • HLG
 • HDMI 2.0 (HDMI 1,2,3)
 • CEC
 • HDCP 2.2 (HDMI 1,2,3)
 • ATSC Tuner
 • Wi-Fi (2.4 GHz, 5 GHz)

فرمت‌های صوتی

 • eARC
 • eARC: Dolby Atmos Over Dolby Digital Plus
 • eARC: Dolby Digital Plus 7.1
 • eARC: LPCM 7.1 Over Dolby MAT
 • eARC: Dolby TrueHD 7.1
 • ARC: Dolby Digital 5.1
 • Optical: Dolby Digital 5.1

وضوح صدا و فرکانس انتقال (امتیاز 5.7)

در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 می‌توان گفت کلیه سایزهای تلویزیون از کانال انتقال صدای 2 بلندگویی استفاده می‌کنند که میزان خروجی صدای 20 را به همراه دارد. هر بلندگو توان صدای 10 وات داشته و در کل بلندی صدای تلویزیون در حد متوسط است و نمی‌توان انتظار بلندی صدای چندان زیادی را از آن داشت. در واقع برای برخورداری از میزان صدای بلندتر نیازمند استفاده از یک سیستم صوتی خارجی همچون ساندبار خواهید بود.

فرکانس صوتی تلویزیون نیز در حدی بسیار متوسط است. در حالت معمول فرکانس بسیار مناسب است اما در صورتی که میزان صدای خروجی تلویزیون را در بلندترین حالت قرار دهید نویزهای صوتی اضافه می‌شوند و بیس صوتی چندان بلندی را در اختیار نخواهید داشت.

رابط کاربری (امتیاز 8.0)

رابط اسمارت هاب در سیستم عامل تایزن

همچون تمام تلویزیون‌های دیگر سامسونگ در این تلویزیون نیز از سیستم عامل تایز استفاده شده است. به طور کل سامسونگ هرساله سیستم عامل خود را به روزرسانی کرده و این سیستم عامل در نسخه‌های جدید با امکاناتی به‌روزیافته و خدماتی نوین در تلویزیون‌های جدید ظاهر می‌شود. در سال 2023 تفاوت چندانی در منوی اصلی نسبت به سال 2022 وجود ندارد و تنها کمی سرعت پاسخگویی و انجام تنظیمات بهبود یافته است. البته در این تلویزیون پایین رده سیستم عامل تایزن در نسخه‌ای با امکانات کاهش یافته نسبت به نسخه‌ای که در مدل‌های بالارده استفاده شده اجرا می‌شود.

سطح استفاده از منوی اصلی و امکانات سیستم عامل بسیار ساده برآورد شده و می‌توان به راحتی از تلویزیون برای اجرای موارد مختلف استفاده کرد. مدت زمان اجرای تنظیمات و تغییرات بسیار کم است و هیچ اختلالی در اجرای منو در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 به چشم نمی‌خورد. همین موضوع باعث شده کار با سیستم عامل تلویزیون بسیار ساده و بدون دردسر باشد. برای اینکه اختلالی در اجرای این نسخه کاهش یافته در تلویزیون وجود نداشته باشد برخی از انیمیشن‌ها و حالت‌های موجود در منو کمتر شده تا بدون مشکل امکان اجرای آن وجود داشته باشد.

دانلود اپلیکیشن ( امتیاز 8.5)

دانلود اپلیکیشن در تلویزیون سامسونگ

امکان دانلود اپلیکیشن در فروشگاه محتوای مخصوص تلویزیون سامسونگ وجود دارد. این تلویزیون مجموعه‌ای کامل از انواع اپلیکیشن را در فروشگاه محتوای خود ارائه داده و کاربران قادر خواهند بود به راحتی هر اپلیکیشنی که برای اجرا در تلویزیون نیاز دارند را دانلود کنند. با توجه به بررسی‌های انجام شده هیچ مشکلی در اجرای برنامه با تلویزیون سامسونگ سری 7 وجود نداشته و این موضوع باعث کسب امتیاز بالایی برای این بخش شده است.

ریموت کنترل (امتیاز 7.5)

ریموت کنترل تلویزیون CU7000

طی بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که نوع ریموت کنترلی که همراه تلویزیون ارائه شده بسیار مشابه ریموت سولارسل است و تنها تفاوتی که با ریموت کنترل خورشیدی داشته برخورداری از باتری معمولی و عدم استفاده از باتری خورشیدی است. همچنین هیچ میکروفون داخلی برای استفاده از دستیار صوتی در تلویزیون به کار نرفته است و در مجموع در تلویزیون دستیار صوتی نیز وجود ندارد؛ به همین دلیل نیازی به میکروفون داخلی نخواهید داشت.

دکمه‌های متنوعی که در ریموت کنترل به کار رفته امکان دسترسی سریع به بخش‌های مختلف را مهیا ساخته و کاربران می‌توانند به راحتی از ریموت کنترل هوشمند خود برای بهبود کارایی و استفاده از تلویزیون بهره بگیرند.

دکمه کنترل مخفی در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000

دکمه کنترل تلویزیون سامسونگ سری 7

در بخش پایین‌تر از فریم پایین نمایشگر، دقیقاً در جایی که نام برند سامسونگ حک شده یک بخش کنترل برای دسترسی بر کنترل عملکرد تلویزیون وجود دارد. شما می‌توانید از طریق این بخش نسبت به روشن و خاموش کردن، تغییر صدا و کنترل ورودی‌های تلویزیون بدون نیاز به ریموت اقدام کنید.

لوازم جانبی تلویزیون CU7000

در بسته بندی همراه تلویزیون سری 7 لوازم جانبی زیر نیز عرضه می‌شود :

بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 و لوازم جانبی
 • ریموت کنترل
 • کابل برق
 • گیره‌های مخصوص مدیریت کابل
 • راهنمای کاربر
 • باتری‌

مقایسه تلویزیون با دیگر مدل‌های هم‌رده

در بازار ایران تنوع بالایی از مدل‌های موجود در رده‌های مختلف به چشم می‌خورد. این تنوع بالا اغلب مشکلاتی را در انتخاب مدل متناسب برای افراد ایجاد می‌سازد. به همین دلیل ما در این بخش از بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 نسبت به مقایسه تلویزیون با دیگر مدل‌های هم‌رده می‌پردازیم تا بهتر بتوانید نسبت به انتخاب و خرید تلویزیون متناسب با نیازهای خود اقدام کنید.

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با AU7000

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با AU7000

تلویزیون AU7000 پایین‌ترین مدل از سری کریستال است که در سال 2021 به بازار عرضه شده است. به طور کل در سال 2022 مدل سری 7 از تلویزیون‌های کریستال روانه بازار نشد و در عوض این تلویزیون در سال 2023 با نام CU7000 و مشخصاتی به‌روزیافته به بازار عرضه شد. از لحاظ رده بندی هردوی این مدل‌ها در یک سطح قرار دارند اما تلویزیون CU7000 با برخی تغییرات به نسبت نسخه قبل مدلی پیشرفته‌تر محسوب شده که گزینه‌ی انتخابی مناسب‌تری برای خرید خواهد بود.

هردوی این تلویزیون‌ها از وضوح تصویری یکسان برخوردار شده‌اند و کیفیت جزئیات آن‌ها در حدی یکسان است. از لحاظ وضوح صدا نیز عملکرد هردو مدل در یک حد می‌باشد. شایان ذکر است بخش اعظم تفاوت در این دو تلویزیون مربوط به قسمت هوشمند می‌باشد. نسخه سیستم عامل در سال 2023 نسبت به سال 2021 با تغییرات چشمگیری از جمله تغییر منوی اصلی و اضافه شدن بسیاری از امکانات هوشمند همراه بوده است.

در هر صورت با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 دریافتیم که این مدل با امکانات بیشتر گزینه انتخابی بسیار بهتری نسبت به تلویزیون AU7000 سال 2021 است و اگر دنبال خرید تلویزیونی باکیفیت با سطح بالایی از امکانات هستید می‌تواند انتخابی عالی برایتان باشد.

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با CU8000

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با CU8000

با اینکه از لحاظ رده بندی تفاوت اندکی مابین تلویزیون CU7000 با CU8000 از لحاظ رده بندی وجود دارد اما در کل این دو مدل به طرز شگفت انگیزی قابل مقایسه هستند. تلویزیون CU7000 ارزان‌ترین مدل از سری کریستال است که در سال 2023 به بازار عرضه شده و در رده بالاتر از آن تلویزیون CU8000 با برخی تمایزات وجود دارد. البته با در نظر گرفتن تفاوت‌های موجود در این دو مدل می‌توان گفت هر کدام مزایا و معایبی دارند که کاربر می‌تواند با در نظر گرفتن نیاز و توقعات خود نسبت به انتخاب مدل متناسب اقدام کند.

تلویزیون CU8000 دارای طیف رنگی وسیع‌تر و اوج روشنایی کمی بالاتر است که موجب افزایش توانایی تلویزیون در نمایش جزئیات بیشتر تصویر می‌شود. از لحاظ طراحی نیز باید گفت تلویزیون سری 8 طراحی ظریف‌تر و باریک‌تری داشته که از مزیت‌های برتر ظاهری محسوب می‌شود. این در حالی است که از لحاظ زمان پاسخگویی به نسبت تلویزیون CU7000 عملکرد پایین‌تری دارد. یکی از نقاط قوتی که در بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 وجود دارد برخورداری از زمان پاسخگویی بسیار مناسب است که در اجرای بازی‌های ویدیویی و محتواهای ورزشی که صحنه‌های سریع زیادی دارند مؤثر خواهد بود.

از لحاظ وضوح تصویر تلویزیون CU8000 با تولید رنگ گسترده‌تر و روشنایی کمی‌ بهتر قادر است کیفیت تصویر بالاتری را ارائه دهد. با در نظر گرفتن اینکه نسخه سیستم عامل هردو مدل یکسان است تفاوت چندانی در بخش هوشمند وجود ندارد. به همین دلیل برای افرادی که خواهان خرید تلویزیونی با قیمت بسیار مناسب هستند خرید تلویزیون CU7000 انتخاب هوشمندانه‌تری خواهد بود و اگر می‌خواهید کمی کیفیت تصویر بهتر با طراحی بهتر را در اختیار داشته باشید تلویزیون CU8000 را انتخاب کنید.

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با سونی X75K

مقایسه تلویزیون سامسونگ CU7000 با سونی X75K

تلویزیون X75K مدل سال 2022 از برند سونی است که عنوان ارزان‌ترین تلویزیون 4K این برند را در سال 2022 کسب کرده است. این تلویزیون دارای تفاوت‌های بسیاری با تلویزیون سامسونگ CU7000 است و این دو تلویزیون هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که ممکن است در انتخاب و خرید مدل مدنظرتان تأثیرگذار باشند. تلویزیون X75K با پنل IPS عرضه شده که به کل نسبت کنتراست و زاویه دیدی متفاوت با تلویزیون CU7000 را شامل می‌شود.

نسبت کنتراست تلویزیون X75K سونی به شدت پایین است و به هیچ وجه برای استفاده در محیط‌های تاریک توصیه نمی‌شود. در عوض زاویه دید آن به نسبت تلویزیون CU7000 بسیار بالاتر بوده و امکان ایجاد فضایی بهتر برای تماشای محتواهای مدنظرتان به صورت خانوادگی را مهیا می‌سازد. اوج روشنایی تلویزیون X75K بالاتر بوده و وسعت رنگ گسترده‌تری را برای نمایش محتواهای ویدیویی دارد؛ اما به دلیل برخورداری از نسبت کنتراست ضعیف و یکنواختی مشکی نامناسب جزئیات متضاد را در یک صحنه به خوبی به تصویر نمی‌کشد.

از لحاظ بخش هوشمند تلویزیون‌ها با هم بسیار متفاوت هستند مدل سونی با سیستم عامل اندروید و مدل سامسونگ با سیستم عامل تایزن عرضه شده‌اند. همین موضوع باعث ارائه خدمات هوشمند متفاوت در این دو تلویزیون شده است. به نوعی می‌توان گفت تلویزیون CU7000 و X75K دو نقطه متضاد هم هستند که هر کدام برای سلیقه‌ای متفاوت مناسب هستند. به همین دلیل در انتخاب هر کدام از این دو مدل به عنوان تلویزیونی بهتر، تصمیم‌گیری متناسب با نیاز کاربر متفاوت خواهد بود.

تلویزیون سامسونگ CU7000 گزینه مناسبی برای خرید است؟

خرید تلویزیون سامسونگ CU7000

با بررسی تخصصی تلویزیون CU7000 عنوان ارزان‌ترین تلویزیون از سری مدل‌های 2023 سامسونگ برای این مدل در نظر گرفته شده و تلویزیونی باکیفیت و با قیمت فوق العاده است. این تلویزیون عملکردی معمولی دارد؛ نوع پنل استفاده شده در آن VA است که نسبت کنتراست و نمایش رنگ مشکی را به صورتی بهینه بهبود می‌دهد. همین موضوع باعث شده بتوانید از دیدن فیلم در محیط‌های تاریک با نمایشگر آن به طور متناسبی لذت ببرید. البته میزان اوج روشنایی تلویزیون در محتوای SDR و HDR چندان متناسب نیست و در محیط‌های روشن عملکردی در حد محیط‌های کم‌نور را ندارد.

در کل وضوح تصویر تلویزیون بسیار مناسب بوده و مشکلی در ارتقاء و نمایش محتواهایی با وضوح پایین‌تر وجود ندارد. بخش صوتی عملکردی در حد انتظار داشته و در قسمت هوشمند نیز خدمات کاربردی برای کاربران در نظر گرفته شده است. در کل نمی‌توان انتظار برخورداری از خدمات حرفه‌ای و بسیار به‌روزیافته را از تلویزیون داشت، اما برای افرادی که خواهان تلویزیونی قیمت مناسب و پایین رده هستند بهترین انتخاب خواهد بود.

5 دیدگاه برای “نقد و بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ CU7000

 1. قاسم گفته:

  سلام هنگام استفاده از تلویزیون کادرهای تبلیغ کنار تلویزیون ظاهر میشن و هی میره و هی میاد کسی میدونه چژور اینو غیر فعال کنیم

  • مسعود گفته:

   سلام و درود
   از منوی تلویزیون حالت فروشگاه رو به تنظیمات خانه تغییر بدید مشکلتون رفع میشه

 2. مطلب گفته:

  با سپاس از مطلب کامل و جامع شما. نقد و بررسی تلویزیون cu8000 هم قرار میدید؟

  • Masoud گفته:

   سلام و درود
   خوشحالیم که مفید بوده. بزودی نقد و بررسی تلویزیون cu8000 هم منتشر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *