سریال نامبر تلویزیون سامسونگ

تلویزیون‌های سامسونگ جزو برترین مدل‌های تلویزیون موجود در بازار هستند که با ویژگی‌هایی عالی عرضه می‌شوند. هر تلویزیون دارای مشخصات خاصی است که برخی از آن‌ها ممکن است برای دریافت اطلاعاتی مفید در مورد تلویزیون برایتان بسیار کاربردی باشند. یکی از این موارد شماره سریال تلویزیون است که در هر تلویزیون از برند سامسونگ متفاوت خواهد بود. خریداران بسیار کمی به شماره سریال توجه می‌کنند اما جالب است بدانید شماره سریال اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد که برایتان بسیار مفید خواهد بود.

ما همواره در مطالب تشخیص اصالت کالا به شماره سریال تلویزیون اشاره می‌کنیم و این مورد از تلویزیون بسیار به تشخیص اصل بودن آن به شما کمک می‌کند. از راه‌های تشخیص اصالت تلویزیون می‌توان به چک کردن شماره سریال تلویزیون اشاره کرد و تطابق این شماره سریال در بخش‌های مختلف تلویزیون باهم نشانه‌ای از اصالت تلویزیون شما خواهد بود. به همین دلیل مطالعه این بخش برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

هر تلویزیونی که از خط تولید در کارخانه خارج می‌شود دارای یک شماره سریال خاص است. یکی از موارد جالب در شماره سریال تلویزیون قابلیت تشخیص ماه مونتاژ تلویزیون است. همچنین تشخیص سال تولید و کشور مونتاژ کننده نیز در سریال نامبر تلویزیون وجود دارد. چک کردن وجود این شماره سریال در منوی تلویزیون و تطابق آن با شماره سریال درج شده روی تلویزیون یکی از مؤثرترین راه‌های تشخیص اصالت تلویزیون می‌باشد. پس شما به راحتی با تطابق این شماره سریال می‌توانید از اصل بودن تلویزیون سامسونگ خود اطمینان حاصل فرمایید. در ادامه بیشتر به بررسی اطلاعاتی که هر شماره سریال دارد می‌پردازیم.

برچسب تلویزیون سامسونگ

3 روش یافتن شماره سریال تلویزیون

 • برچسب تلویزیون

شماره سریال هر تلویزیون روی برچسبی که بر بدنه تلویزیون(اغلب پنل پشت تلویزیون) چسبانده شده درج می‌شود. البته این برچسب توسط اغلب افراد پس از خرید تلویزیون کنده می‌شود و ممکن است اگر مدتی از خرید تلویزیون گذشته باشد نتوانید آن را پیدا کنید.

 • جستجو در منوی تلویزیون

شماره سریال تلویزیون‌های سامسونگ در سیستم عامل نیز وجود دارد. به همین دلیل به راحتی می‌توانید شماره سریال تلویزیون را در منوی اصلی بیابید. محل قرارگیری شماره سریال بسته به سال ساخت متفاوت است و در بخش زیر مسیر یافتن تلویزیون ساخت کشورهای مختلف را قرار داده‌ایم :

تلویزیون‌های سال 2013 تا 2015 : منو > پشتیبانی > تماس با سامسونگ – در منوی انگلیسی : Menu > Support > Contact Samsung

تلویزیون‌های سال 2016 : تنظیمات > پشتیبانی > تماس با سامسونگ – در منوی انگلیسی : Settings > Support > Contact Samsung

تلویزیون‌های سال 2017 تا 2021 : تنظیمات > پشتیبانی > درباره این تلویزیون – در منوی انگلیسی : Settings > Support > About this TV

تلویزیون‌های 2022 : منو > تنظیمات > همه تنظیمات > پشتیبانی > درباره این تلویزیون – در منوی انگلیسی : Menu > Settings > All Settings > Support > About this TV

سریال نامبر در منوی تنظیمات تلویزیون سامسونگ
 • جعبه تلویزیون

یکی دیگر از محل‌هایی که شماره سریال تلویزیون روی آن درج می‌شود جعبه تلویزیون است. معمولاً یک برچسب حاوی اطلاعاتی همچون شماره سریال روی جعبه بسته بندی تلویزیون نیز وجود دارد. البته این موضوع نیز برای افرادی که مدت زیادی است تلویزیون را خریداری کرده‌اند و بسته بندی تلویزیون خود را دور انداخته‌اند چندان کاربردی نخواهد بود.

چگونه از تاریخ دقیق مونتاژ تلویزیون خود اطلاع یابیم؟

پس از آنکه شماره سریال تلویزیون خود را در منوی تلویزیون پیدا کردید و در صورتی که برچسب و جعبه تلویزیون را در اختیار دارید توصیه می‌کنیم حتماً شماره سریال درج شده را با هم تطابق دهید. به این ترتیب می‌توانید از اصالت تلویزیون سامسونگ که خریداری کرده‌اید اطمینان حاصل فرمایید. شماره سریال مربوط به تمامی تلویزیون‌های سامسونگ از سال 1990 تا 2022 یک شماره متشکل از اعداد و حروف است که مجموعه 15 کاراکتر را شامل می‌شود.

همین 15 کاراکتر که در شماره سریال تلویزیون سامسونگ به کار رفته اطلاعاتی کامل از تاریخ دقیق مونتاژ شامل سال و ماه مونتاژ را در اختیارتان قرار می‌دهد. تلویزیون‌های سامسونگ در کشورهای مختلفی مونتاژ می‌شوند و اطلاعات کاملی از کشور مونتاژ تلویزیون را نیز می‌توانید در شماره سریال تلویزیون بیابید. همچنین اطلاعاتی از کشور سازنده، نوع تونر و سری تلویزیون را می‌توانید از طریق شماره مدل تلویزیون تشخیص دهید. برای این کار مطالعه مطلب “تشخیص شماره مدل تلویزیون سامسونگ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

به طور خلاصه، شماره سریال اطلاعاتی در مورد تامین کنندگان قطعات، نماد نمایش دهنده نوع دستگاه، کد کارخانه محل مونتاژ تلویزیون، تاریخ ساخت و شماره سریال خود تلویزیون را نشان می‌دهد. ما در ادامه یک شماره سریال مربوط به تلویزیون‌های سامسونگ را به عنوان مثال بررسی می‌کنیم تا بتوانید به طور دقیق 15 کاراکتر موجود در شماره سریال هر مدل را به راحتی کدگشایی کنید.

بررسی اطلاعات موجود در شماره سریال

برای بررسی اطلاعاتی که هر بخش از شماره سریال تلویزیون‌های سامسونگ در اختیار ما قرار می‌دهد ما به عنوان مثال یک شماره سریال را در تصویر زیر بررسی کرده‌ایم و همانطور که مشخص است اطلاعات بسیار مفیدی از شماره سریال تلویزیون می‌توان دریافت کرد. به طور کلی هر بخش از شماره سریال اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. در تصویر زیر هر کاراکتر از شماره سریال را عدد گذاری کرده‌ایم و در ادامه بیشتر به بررسی هر کاراکتر خواهیم پرداخت.

معنی شماره سریال تلویزیون سامسونگ
 • 4 حرف و عدد ابتدایی که در شماره سریال نشان گذاری شده کد تلویزیون می‌باشد. ZAJ3 کد محصول است که یک کد کارخانه‌ای مخصوص تأمین کنندگان قطعات مونتاژ تلویزیون می‌باشد.
 • عددی که کاراکتر شماره 5 است نشان دهنده نوع محصول بوده که در اینجا عدد 3 نشان دهنده این است که محصول یک تلویزیون می‌باشد.
 • از روی حرفی که پس از عدد کد محصول قرار گرفته می‌توان کشوری که محصول در آن مونتاژ شده را تشخیص داد. لیست برخی کشورهای مونتاژ کننده در عکس ذکر شده است.
 • حرف بعدی که در این مثال E بوده یک کد فنی مربوط به کارخانه‌ای است که تلویزیون در آن مونتاژ شده است.
 • کاراکتر بعدی که در مثال تصویر حرف D است نشان دهنده سال مونتاژ تلویزیون است. با بررسی لیست تعبیه شده می‌توان متوجه شد که این تلویزیون با شماره سریال مثال زده شده در سال 2013 مونتاژ شده است.
 • در بخش بعدی که کاراکتر شماره 9 است ممکن است حرف یا عددی قرار گیرد که هر کدام نشان دهنده ماه دقیق مونتاژ تلویزیون می‌باشد. به دلیل اینکه ماه‌های سال 12 بوده و نباید عدد تکراری در این لیست قرار گیرد سه ماه پایانی سال با حروف A و B و C نمایش داده می‌شوند.
 • در نهایت حروف و اعداد پایانی ادامه که شامل 6 کاراتر می‌باشد بخش اصلی شماره سریال را در تلویزیون تشکیل می‌دهد. این بخش که در مثال تصویر برابر با 00652L است شماره سریالی است که با آن سازنده می تواند تعیین کند که تلویزیون در کدام خط تولید و کدام شیفت مونتاژ شده است. اطلاعات این بخش فقط مورد توجه سازنده تلویزیون برای کنترل کیفیت تلویزیون‌های تولید شده می‌باشد.

6 دیدگاه برای “رمزگشایی شماره سریال تلویزیون های سامسونگ| از سال 2001 تا 2022

 1. یزدان گفته:

  باسلام،
  حروف TW در آخر شماره مدل مربوط به کدوم کشور سازنده ست!؟؟
  یا حرف K در شماره سریال نشان دهنده چه کشوره مونتاژ کننده است!؟؟

  • مسعود گفته:

   سلام
   حرف TW مربوط به تلویزیون های مونتاژ مصر سامسونگ است. در مورد حرف K لطفا بفرمایید که چندمین حرف از سریال نامبر تلویزیون است.

 2. محمد ابراهیم ابراهیمی از کرمان گفته:

  سلام میشه لطفا راهنمایی بفرمایید درمورد قیمت samsung48J5200 2015

  • مسعود گفته:

   سلام
   دوست عزیز همونطور که خودتون هم ذکر کردید این تلویزیون مدل 2015 هست و خیلی وقته که تو بازار موجود نیست. احتمالا بتونید کارکرده و دست دومش رو پیدا کنید اما از نظر ما خرید تلویزیون های کارکرده اشتباهه. چون هر تلویزیون یک تایمی به عنوان عمر مفید داره و این تلویزیون هم احتملا 80 درصد عمر مفید خودش رو کرده. علاوه بر این افت کیفیت تصویر هم پیدا کرده.

 3. آقا گفته:

  سلام من تو سایت سامسونگ گشتم ، چجوری کجاش سرچ کنیم سریال نامبر رو که مثل اثر انگشت بالا بیاد؟

  • Masoud گفته:

   دوست عزیز محصولات الجی و سامسونگ این قابلیت رو ندارن
   مگر اینکه از طریق پشتیبان آنلاین سایت اصلی موضوع رو پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *